[ Кропивач ] [ a / b / bugs / c / d / f / g / i / k / l / m / p / t / u / ]
Banner

/l/ - Література

Name
Email
Subject
Comment
Файл
Пароль (For file deletion.)
Options Use op-stickers

File: 1776805582.074965-.png ( 226.1 KB , 370x320 )

⋮⋮⋮   No. 6907 [Reply]

І тут я зрозуміла, що він сам цього хоче. Хоче, щоб я задушила його, милувалася його тілом, так лагідно жертвувала ним. Він слухняно лежить, поки тремтять мої руки. Я різко набрала повітря в груди і завмерла. Мої долоні закрутили дріт щільніше. Зав'язки не давали йому втекти, та він і не дуже пручався — тільки дивився кудись повз мене. Раптом він почав сильно ворушитися, нявчати. Мої руки самі відсахнулися від нього, я відштовхнулася назад на сіно. Його тіло здригалося, закручений дріт усе ще стискав шию. Він тремтів, і я тремтіла. Але його тремтіння закінчилося швидше. Він завмер. Розслабився чи просто закам'янів.
Я отямилася пізно, коли затихло і моє тремтіння. Обережно підповзла до тіла й торкнулася пухнастого животика — всередині нічого не рухалося. Моя долоня сповзла на пухлину. «Я не дам тобі померти некрасивим». Руки намацали скальпель у кишені. Я зняла ковпачок і розсунула шерсть. Шкіра з характерним тріскотом лагідно розійшлася. Той великий овальний шарик вискочив назовні — гладенький, схожий на перлину. Я обережно відрізала судини, на яких він тримався.
Переклавши кульку на дощечку, я почала різати. Навіть гострому скальпелю ця куля не піддавалася, ковзала. Але невдовзі розійшлася. Лезо різко пішло вниз і поранило мій палець. Я піднесла його до рота, але швидко зупинилася — облизувати таке не можна. Витерла палець об темні штани і подивилася на розрізану кульку. Мені відкрився вид хаотично переплетених клітин і колагенових ниток. Це видовище прекрасне, таке гарне та приємне. Схоже на гниле м'ясо, хоча... хто зна.
Кота вона зашила та поховала швидко, під величезною вишнею. Без хреста — там йому й місце. Повернувшись додому, продовжила готувати. Час підтискав, скоро мала повернутися мати з церкви. Що ж, Кароліна витримає ще одну хвилю критики за те, що рухається недостатньо швидко. Але чи витримають вони «цікавий інгредієнт» у холодці? Залишається тільки мріяти.

File: 1589879668.119164-.jpg ( 127.49 KB , 398x565 )

⋮⋮⋮   No. 4339 [Reply]

Це пиздець. Як можна у восьмому класі задавати таку залупу? У восьмому класі, блядь! Ну ж читали вже більш-менш серйозні твори, а тут ВІТЬКА+ГАЛЯ. Ті мудні, які складали програму, вони нас за неповноцінних сприймають чи що?
14 posts omitted. Click reply to view.

⋮⋮⋮   No. 4356

File: 1589897349.969468-.gif ( 601.77 KB , 320x240 )


⋮⋮⋮   No. 4358

File: 1589927259.217476-.png ( 856.3 KB , 614x3847 )

>>4339
Думаю, це такий прорахований крок, щоб втертися у довіру і створити тему для обговорення серед учнів.

⋮⋮⋮   No. 4359

>>4339
Так, так, як так можна.
Пам'ятаю ми в 8 класі Байрона та Адама Сміта в оригіналі читали, а ще Аквінского на перервах. О це був час, не те що зараз сидять мемчики дивляться, а не те щоб хочаб книгу про Вітьку да Галю прочитати.
Ну, це звичайно не Наймичка Шевченка, але я думаю теж про кохання і про потенційни загрози?

⋮⋮⋮   No. 6905

>>4343
> Там ще щось про фехтування було
Пенісами?

⋮⋮⋮   No. 6906

І то повинний піздець я блять міг би вивчати твори відомих ураїнських писмеників які відому по всьому світу но не блять я мав ту залупу читати яку написала стара збочена баба щоб не получити погану оцінку.


File: 1773527025.448625-.png ( 1.79 MB , 848x1264 )

⋮⋮⋮   No. 6895 [Reply]

Я знову бачу сон, як чоловік сперечається з жінкою, але знову не можу розібрати, про що ця сварка.
— Ти не можеш просто так піти, знаючи, що я не дам їй навіть поради стосовно того, що з нею відбувається!
— Я розумію, але почуй мене: якщо я залишусь з вами, він знайде та вб'є всіх нас.
— Я вже чув це сотню разів, але якщо він відчуває тебе, то він дізнається, де Менуліс , теж...
— Я обіцяю, що цього не станеться... А зараз...
І знову я прокидаюсь із головним болем і знову не розумію, з ким уві сні сперечається мій тато.
До речі, я забула представитися, любі читачі. Мене звати Менуліс. Трохи дивне ім'я для дівчини з України, але скажу вам більше: я єдина у світі з таким ім'ям. Тато казав, що моя мати була фантазеркою. Я її майже не пам'ятаю, бо вона зникла, коли мені було п'ять років. Якщо взяти перші шістнадцять годин доби — я звичайна студентка другого курсу економічного університету, яка у вільний час розважається з друзями або сидить вдома за іграми та книгами. Але найжахливіше і водночас найцікавіше починається, коли я сплю. Проблема дивних снів почалася в мене з чотирьох років. Дивне в них ще й те, що я ніби можу їх контролювати, але це не рятує від їхньої химерності. Проте про це все ви дізнаєтесь згодом...
Я вже почала відходити від дивного сновиддя. Ранок почався як завжди: батько допивав каву на ходу, бо він знову проспав на роботу, але сьогодні він навіть запитав, як мої справи (як на мене — безглузде питання для восьмої ранку). Я швидко нафарбувалася та одяглася, очікуючи, що дорогою до університету слухатиму про нове невдале побачення моєї подруги. Так воно, власне, і сталося.
— Ну, і як пройшло побачення з Андрієм?
— Ти навіть уявити не можеш, який він придурок! Мало того, що прийшов на побачення у спортивних штанах... Уявляєш, Менуліс... На побачення... ЗІ МНОЮ... У СПОРТИВНИХ ШТАНАХ!
Мирослава була моєю сусідкою, єдиною подругою в школі, а тепер ще й одногрупницею. Це була русява дівчина з ледь гострими вилицями, трохи пухкими губами й тим самим носиком, про який мріють усі жінки. Одним словом — вона була ідеальна... І, не буду приховувати, вона користувалася увагою як у дівчат, так і у хлопців. Але головне зовсім не це, а те, що саме вона сім років тому підійшла до новенької, яка тільки-но переїхала до їхнього міста і не мала прихильності серед однолітків, та запросила її до себе після школи краще познайомитися. Ми були з нею як гіперактивне левеня та похмура черепаха, але згодом наші інтереси переплелися, і ми стали найкращими подругами.
— І як швидко закінчилося це побачення?
— Хі-хі-хі, у мене рекорд... Я навіть не привіталася, а пройшла повз, наче мені треба було в інше місце.
— Але, Міро, ти могла зробити йому боляче. Андрій витратив два роки свого життя, щоб домогтися цього побачення...
— Агов, люба, подивись на мене і послухай: СИНІ СПОРТИВНІ ШТАНІ!
І знову перехожі на вулиці почули милозвучний та легковажний сміх Мирослави.
Як тільки ми переступили поріг нашого кошмару на наступні сім годин, ми розбіглися по різних аудиторіях на факультативи. Вночі, скажу я вам, є речі й цікавіші за сон. Тому до четвертої ранку я чатилася зі своїми інтернет-друзями, з якими познайомилася на ґрунті взаємної любові до дорам. Тому зараз, як «правильна» студентка, під монотонну розповідь викладача, чиє ім'я я не вважала за потрібне запам'ятовувати, я знову поринула у світ сну з надією не побачити новий кошмар...
Я опинилася там, де взагалі не очікувала. Цей закинутий санаторій асоціювався у мене з чимось теплим: коли я була маленькою і залишалася у бабусі, то дуже часто просилася з нею на роботу, де, як її «секретар», розносила по номерах призначення на процедури від старшої медсестри. Але вже після восьми років я пам’ятаю це місце як велику площу закинутих корпусів, де лазили підлітки, зробивши ці руїни основним місцем розваг у малому селищі.
Майже одразу я зрозуміла, що це сон, але щось не давало мені змоги розслабитися та взяти його під свій контроль. Ноги понесли мене до корпусу, де свого часу працювало керівництво та бухгалтерія. Опинившись всередині будівлі, я почула дитячий плач. («Так, Менуліс, це щось нове», — відповіла я собі) і одразу вирішила шукати джерело цього скиглення. Перший поверх будівлі був доволі примітивним: великий хол зі стійкою реєстрації, сходи вгору та два коридори з кабінетами по обидва боки. Слух підказав, що відлуння йде з правої сторони, тому я, не поспішаючи й майже не видаючи звуків, рушила до останнього кабінету. Дійшовши до нього, я плавно натиснула на ручку і відчинила двері. Переді мною на запиленому стільці сиділа дівчинка років п'яти в джинсовому сарафані та з двома криво зав'язаними хвостиками. Вона підняла очі в мій бік і підскочила:
— Менуліс, ти існуєш! Це правда! Забери мене звідси, я благаю!
Дівчинка розмовляла так швидко, що я не встигала засвоювати слова.
— Як тебе звати?
— Ліза. Я тут уже тиждень. Він змушує нас йому вклонятися та каже, що...
— Так, стоп. Хто — він? І чому ти вже тиждень у закинутій будівлі? І де взагалі твої батьки?
Здається, я бовкнула зайве, бо після згадки про батьків вона почала плакати так сильно, що, здавалося, у мене луснуть барабанні перепонки.
— Вони не бачать мене! Вони приходять і не бачать мене... Я їм не потрібна?
Розуміючи, що в такій істериці я їй не допоможу, моя «геніальна» голова придумала винести дитину на вулицю, заспокоїти, а потім уже продовжувати діалог. Опустившись навпочіпки, щоб підхопити Лізу на руки, я побачила, що вона перестала плакати. Її погляд застиг десь позаду мене, і в очах відбився жах.
— Лізо, Лізо, агов! Чіпляйся за плечі.
— Ми не всти...
— Що? Голосніше!
І в цей момент дитина знову впала в істерику:
— МИ НЕ ВСТИГЛИ!
Не встигла я зібратися з думками, як щось дуже сильно відкинуло мене в напіврозвалену шафу, яка дивом не впала на мене. Я намагалася піднятися, але відчула, як чоловіча рука ззаду охоплює мою шию і починає душити, відриваючи мене від землі. Спроби вирватися з придушливого захвату не були успішними, тож за кілька секунд перед очима постала темрява, у якій почувся басистий, майже шиплячий голос:
— Моя дівчинко... Як довго ти ховалася... Я майже знайшов тебе... Готуйся віддати моє...

⋮⋮⋮   No. 6896

годна паста, чекаю продовження
Сподіваюсь, що буде без йобаного яой і іншої фанфікової хуйні
Ловця Снів читав у Кінга, до речі

⋮⋮⋮   No. 6903

Катерина О. - йібать, тянка на Кропиві, аларм!!!
Початок хороший, це буде слешер?


File: 1773963576.041516-.jpg ( 482.95 KB , 960x1473 )

⋮⋮⋮   No. 6898 [Reply]

Сум-журба, хлоп'ята, Чтиво лягло спати назовсім. Де ж мені тепер обмазуватись гуманітаристикою? Нє, я розумію, є Diasporiana, є крихти на вебархівах, де-не-де шось бібльотека Вернадського викладає відскановане. Але де мені тепер, анонята, читати досовкову періодику, шематизми (в ОПа греко-католицтво головного мозку) й усякі інші наукові розвідки, що їх самі науковці на Чтиво заливали?

Мо' хтось має при собі якийсь схрон із такою читаниною?

Подякував.

⋮⋮⋮   No. 6899

>>6898
толока гуртом

⋮⋮⋮   No. 6900 OP

>>6899
Ніби й так... Та не зовсім. Хоча торенти бодай живучі, на відміну від отого всього. Спасибі, що нагадав за Толоку.

⋮⋮⋮   No. 6901

А вы читали керуака?

⋮⋮⋮   No. 6902

>>6900
Торрент рятує багато чого.


File: 1762396419.934941-.webm ( 2.95 MB , 1280x720 )

⋮⋮⋮   No. 6869 [Reply]

Порекомендуйте ґрунтовну книгу, підручник чи якісь інші ресурси по письменництву/теорії літератури. Що таке історія, що таке сюжет, які бувають, про персонажів, конфлікт, як писати, які прийоми, що таке взагалі текст і література, стилі, і оце от все. Мені це не для того щоб навчитися писати, а щоб розбиратися в тому що, як і чому написано, в типології, в прийомах, більше в формі напевно. Наприклад, я читаю книгу чи дивлюся кіно, і там в ситуації перед тим як персонаж приймає рішення і робить вибір, розповідь повертається в минуле і оповідається епізод з його дитинства, і після цього повертається знову в теперішній час, і через той епізод стає зрозуміло чому персонаж зараз зробив саме такий вибір - і я вже знаю що така штука називається нелінійна оповідь, в ній є такий прийом і ще такі інші - от щоб я розпізнавав і розбирався в отаких штуках

⋮⋮⋮   No. 6872

File: 1763680149.00968-.jpg ( 115.03 KB , 1024x768 )

File: 1763680149.00968-2.png ( 151.39 KB , 850x1096 )

Для написання сюжету та загальної обізнаності можу порекомендувати https://www.youtube.com/@ukrisli/ (рекомендації щодо письменництва від авторки готичних детективів, українською) та https://www.youtube.com/@TiltingatTomes (рекомендації книг та аналіз текстів, англійською).

Про інші читацькі огляди:
https://kropyva.ch/l/res/2276.html

Про жанри та періоди літератури:
https://kropyva.ch/l/res/6026.html

Про труднощі та експерименти у написанні сюжету:
https://kropyva.ch/l/res/5700.html

Рід літератури:
https://lv.testportal.gov.ua/traneeLitr/HTML/rod.html


Стратегії та інструменти покращення якості послуг для університетських бібліотек (2011):
https://www.researchgate.net/publication/264438706_Service_quality_improvement_strategies_and_tools_for_university_libraries

⋮⋮⋮   No. 6897



File: 1525122863.485216-.jpg ( 13.87 KB , 250x324 )

⋮⋮⋮   No. 2505 [Reply]

Чи є Достоєвський українською?
Мене цікавлять «Біси», «Ідіот» та «Брати Карамазави»
9 posts omitted. Click reply to view.

⋮⋮⋮   No. 6889

>>2505
Блять, якого біса? Не читай це!

⋮⋮⋮   No. 6890

>>6889
Достоєвський - це нудна рефлексія і російська журба.

⋮⋮⋮   No. 6892

>>6889
Наш Святий Західний Барін читає і романтизує російську літературу і культуру взагалі, значить і ми повинні. Західний Барін сказав - українчик зробив, це закон

⋮⋮⋮   No. 6893

>>6890
> Достоєвський - це нудна рефлексія і російська журба.
Така сама як і твоя хо хлоїнська дійсність дебіла

⋮⋮⋮   No. 6894



File: 1588330484.963396-.jpg ( 238.46 KB , 591x800 )

⋮⋮⋮   No. 4250 [Reply]

комікси це література!!!
66 posts omitted. Click reply to view.

⋮⋮⋮   No. 6884

>>6818
не "Арахіс" а "Малишня" чи "Малеча" у цьому контексті, анон

⋮⋮⋮   No. 6885

>>4250
"манга це також література!"

⋮⋮⋮   No. 6886

манка це також каша

соррі не втримавсся ахахахахахах

⋮⋮⋮   No. 6887


⋮⋮⋮   No. 6888

>>6887
не ходіть туди - там віруси


File: 1769692620.323938-.png ( 99.35 KB , 200x305 )

⋮⋮⋮   No. 6881 [Reply]

сексуально-стурбованої української літератури тренд

читав недавно окремі короткі розповіді Юрка Покальчука: про мужика у якого хуй не стоїть і вони третього ПТУ-шника в хату з жінкою заселяють щоб утрьох їбатись - дуже ніхуйова прогресивна історія. Заналом у збірках "Таксі блюз" та "Те що на споді" є гарні розповіді (а є відверто дилетантські звісно)

іронічну карпу, чи " Польові Дослідження з Українського Сексу" - не рекомендую, бо там ні сексу ні досліджень, одна тілько назва. Кароч НАШОЇ ЕРОТИКИ тренд

⋮⋮⋮   No. 6882

>>6881
А краще би просто легалізували порнуху!

⋮⋮⋮   No. 6883

File: 1769705679.233985-.jpg ( 1.07 MB , 1798x2560 )

>>6882
та без б, це було б в тищу разів розкішніше, але букви писати - простіше і дешевше, тому маємо - те що маємо

некробамп некропублікацією


File: 1767631751.47885-.png ( 323.33 KB , 628x608 )

⋮⋮⋮   No. 6876 [Reply]


File: 1676313275.698188-.jpg ( 67.58 KB , 507x639 )

⋮⋮⋮   No. 5747 [Reply]

Знаю хіба що "Вій" Гоголя.

(прохання не розводити срачу про Гоголя).
9 posts omitted. Click reply to view.

⋮⋮⋮   No. 6322


⋮⋮⋮   No. 6832


⋮⋮⋮   No. 6863


⋮⋮⋮   No. 6865

>>5747
Анон, це тобі в школі задали написати шось про це чи шо?

Поганенька ситуація з художніми жахами це в нас наслідки окупації комуняками. Які активно боролися з різним "надприроднім" та "релігійним". А далі в нас були так звані "бурхливі 90і", коли вулицями тинялись жахи цілком собі справжні. Як наслідок, вся ця "література страхів" і тепер сприймається як щось "дитяче". Тим більш що в нас зараз взагалі повномасштабне вторгнення москалів.

Але тим не менш. Жанр "жахів" серед українців (взагалі на пострадянщині, наскільки я знаю з книжкового бізнесу) не є популярним, продається поганенько, за нього тепер згадують хіба коли якийсь "лідер думок" помічає просідання монетизації і починає форсити умовний Хеловін. Чим збирає купу активності, яку радісно монетизує. Але це "періодично подає ознаки життя", а не "стабільно живий".

Знають Лавкрафта та Ктулху, Ктулку знають навіть ті хто не знає за Лавкрафта. Знають Кінга та Дракулу. Прошарені можуть ще назвати Ештона Сміта та Кунца, одиниці вже згадають за Лейрда чи Стросса. Жіноцтво ще масово активно купує (книги) "описи згвалтувань вампірами, вервольфами та ящеролюдами" але я шось сумніваюся що там є щось про жахи.

І на цю пусту галявину, звісно ж, пробують періодично заходити представники так званого "сучукрліту". Я всього не бачив але те що на око потрапляло це здебільшого люта графоманія, від якої витікають очі у всіх хто вчився в школі (а не в тіктоці), та переказ власними словами того ж Кунца.

Багатий ж власнй фольклор практично ігнорується бо "сучасний українець" з ним ніде і ніяк не перетинається. Ну і "фу, це ж село", звісно ж. Але бува промінь світла приходить звідти звідки не чекали і недавно я взнав за Mythic Carpathia, додаток/розширення до настольної рольової гри Vaesen. Це гра по старовинній Скандинавії, де всі це страховидла та опудала реальні. І тепер весь цей цирк завітав в центрально-східну Європу. Супер охуєнно Дуже гарно, рекомендую. Але масово популярним тут воно не буде, - українською того нема (хоча там майже всі автори наші люди) та і взагалі жанр "настольна рольова гра" в Україні значно програє картковій грі в дурня чи пиятиці. Настольні розваги №1 в нас.

⋮⋮⋮   No. 6875

File: 1765844211.315711-.jpg ( 268.44 KB , 417x640 )

File: 1765844211.315711-2.jpg ( 23.76 KB , 250x377 )

File: 1765844211.315711-3.jpg ( 20.61 KB , 263x379 )

>>6865
Дитячі жахи за кордоном теж є і сприймаються позитивно, а подекуди і дорослого змусять накласти купу


Delete Post [ ]
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] | Catalog

[ Кропивач ] [ a / b / bugs / c / d / f / g / i / k / l / m / p / t / u / ]