Human Lost: Ningen Shikkaku trailerЛюдина загублена (人間失格, Ningen Shikkaku), 2019
Токіо 2036: Революційне медичне відкриття змінює все.
Завдяки використанню технологій людський вид досягає 120 років без хвороб.
Ідилічна, але оманлива обіцянка для тих, хто може дозволити собі таку розкіш.
Але де світло, там і темрява—і зворотний бік цього технологічного прориву, який загрожує занурити все людство в руїну, незабаром розкривається…
Кіберпанк-трилер «Людина загублена» заснований на романі
https://www.wikiwand.com/en/articles/No_Longer_Human , що продається мільйонним тиражем, і в ньому знімається досвідчена та відома команда продюсерів, включно з Кацуюкі Мотохіро («Psycho-Pass»), Фумінорі Кідзакі («Afro-Samurai»), Тоу Убукату («Ghost in the Shell ARISE») та Poly.Gon Pictures («Blame! Godzilla: Monster Planet»).
---
Огляд книги «Більше не людина» (20.07.2024):
https://lonesomehotpot.substack.com/p/no-longer-human-book-reviewНеймовірне читання про легендарного, але водночас неспокійного автора Осаму Дадзая.У 1948 році Осаму Дадзай скоїв подвійне самогубство разом зі своєю дружиною Томі, втопившись у водосховищі Тамаґава в Токіо, Японія, і був знайдений шість днів потому, у день, коли мало б виповнитись йому 39 років.
Але перед цим він написав «Вже не людина», напівавтобіографію, вільно засновану на його житті.
Хоча «Вже не людина» є автором багатьох добре сприйнятих творів, таких як «Захід сонця» та «Школярка», «Вже не людина» вважається його Magnum Opus, дехто може сказати, що це один з найкращих творів класичної японської літератури, який зрештою посідає друге місце серед бестселерів у Японії.
Я вперше почув про «Більше не людина» від друга, який порадив мені цю книгу, і завдяки деяким дослідженням я відкрив для себе монументальну спадщину, яку він створив у японській літературі, надихнувши багатьох авторів, таких як лауреати премій Сюсуке Мічіо та Рю Муракамі.
Роман торкається дуже складних тем, таких як зловживання психоактивними речовинами, ізоляція та самогубство, більшість з яких були натхненні власним життям Дадзая.
«Більше не людина», як зазначалось раніше,—це роман, що детально описує події з життя Дадзая крізь вигадану призму Оби Йодзо.
Він розділений на три Зошити з прологом та епілогом, що їх зміщують.
Кожен Зошит слугує щоденником Йодзо або, навпаки, Дадзая, що детально описує кожен етап його життя: дитинство, юність і, нарешті, доросле життя.
З дитинства Йозо ніколи не відчував поняття щастя і постійно повторює, що «не розуміє людей».
Це призводить до того, що він набуває характеру жартівника, й постійно намагається розсмішити людей комічними вчинками, бо не знає, як люди відреагують, якщо відкриють його справжню сутність.
Вже дуже рано можна помітити, що Йозо сприймає себе як відмінного від людей і страждає від якогось психічного захворювання або розладу.
Він відчуває постійну ізоляцію від усіх.
Також часто говорять про «рану докори сумління».
У моєму випадку рана з'явилась сама собою, коли я був немовлям, і з плином часу, не тільки не загоївшись, а й лише поглибившись, аж поки не дійшла до кістки.Наприклад, коли батько запитав, що йому привезти дітям після відрядження, Йозо просто мовчки дивився, і не знав, яка відповідь його задовольнить.
Зрештою батько запропонував маску лева, але брат Йозо одразу ж відкинув пропозицію, сказавши, що той, мабуть, віддасть перевагу книзі. Батько неохоче погоджується і розчарований йде геть.
Йозо, з острахом наслідків, тієї ж ночі пробирається до його кабінету і пише «МАСКА ЛЕВА» в блокноті, де він записував подарунки, попри те, що ідея книги йому спочатку сподобалась.
Йозо за своєю суттю боїться того, що відбувається, коли люди не домагаються свого, тому всіляко намагається вдати маску, щоб догодити їм і здаватись нормальним.
Він продовжував розігрувати цю виставу протягом усього свого життя, зрештою зустрівши людину на ім'я Хорікі під час навчання в університеті, до якої Йозо тягнувся випивати в барах Токіо.
Він насолоджувався випивкою, оскільки це був перший раз, коли його екзистенційний страх зник.
У цей час він також став свого роду бабієм, проте ці стосунки з жінками зрештою призвели його до ще темніших глибин, таких як спроби самогубства та погіршення психічного здоров'я.
Цей досвід підкріпив його ідеологію, що його ніколи по-справжньому не зрозуміють.
Дадзай продовжував розвивати ці мотиви протягом усієї книги, і я закликаю вас прочитати цю історію до кінця.
Я вже тиждень не витримую над книгою, і жодного дня не минає, щоб не подумати про неї. Попри те, що Йодзо за своєю суттю є жалюгідним головним героєм (особливо з деякими сюжетними моментами пізніше), розповідь від першої особи дивним чином олюднює Йодзо до такої міри, що хоча я не відчував повного співчуття, у мене з'явився проблиск надії, що він налагодиться та житиме нормальним життям.
Спосіб Дадзая зображувати Йодзо, із використанням займенники на кшталт «я», дозволяє нам зрозуміти його внутрішню боротьбу та ізоляцію, яку він переживає.
Тому «Вже не Хунань» стає неймовірно захопливим для тих, хто переживає подібні почуття відчуження.
Якщо моїм сусідам вдається вижити, і не вбивати себе, не божеволіти, зберігати інтерес до політичних партій, не піддаватись відчаю, рішуче продовжувати боротьбу за існування, чи може їхнє горе бути справді щирим?В останньому рядку роману сказано: «Йозо, якого ми знали, був таким легким на підйом і кумедним, і якби тільки він не пив—ні, хоча він і пив—він був хорошим хлопчиком, ангелом».
Існує кілька інтерпретацій цього рядка; одна з них полягає в тому, що більшість його болю та потрясінь є самонав'язаними та зумовлені його спотвореним сприйняттям.
Інша полягає в тому, що більшість людей, яких він зустрічав, ніколи не підозрювали, що він приховує своє справжнє «я» під клоунадою.
Одна з популярних інтерпретацій полягає в тому, що це стосувалось поганого розуміння суспільством психічних захворювань на той час, приписувало його біль алкоголізму, який, навпаки, був наслідком його психічного захворювання, розширював імпульс до отримання допомоги, яку Йозо/Дазай так і не отримали у своєму житті.
Однак відтоді я почав дотримуватись, майже як філософського переконання, віри:
що таке суспільство, як не індивід?
З того моменту, як я запідозрив, що суспільство може бути індивідом, я зміг діяти більше відповідно до власних схильностей.Більшість обговорень цієї книги обертаються навколо особистого зв'язку читачів з Йодзо, і нерідко можна побачити, як люди називають «Більше не людина» своїм улюбленим літературним твором.
Що стосується мене, то це справді було захопливе чтиво, яке показує нефільтровану, сиру емоцію людини, яка переживає цей внутрішній потрясіння, крізь її точку зору.
І, попри те, що я не пережив навіть найменшого відбитка всіх проблем Йодзо, метод оповіді Дазая дозволив мені співвіднести його почуття відчуження, представлені протягом усього роману.
З огляду на це, я відчуваю, що це одна з тих книг, які мають бути в списку бажань кожного.
Я дуже рекомендую вам прочитати її, оскільки це просто дуже глибокий і дивовижний роман, який заслуговує на свій легендарний статус.
Будь ласка, залиште будь-які рекомендації щодо книг, які, на вашу думку, мені сподобаються.
Та, яку я особливо розглядаю,—це «Жінка в пісках» Кобо Абе, оскільки я часто бачила, що її рекомендують читати після
«Більше не людина».