>>400858> Це все так, але є питання: чим займалося попереднє покоління іксів та бумерів 15 років з дня незалежности до 2005? В 90х, загалом, виживали. Були доволі скрутні часи, надто перша половина. Але десь під кінець десятиліття в нас масово починають відкриватись інтернет-клуби. І от коли ти тоді вперше в житті виходив в інтернет і шось там шукав то робив ти це, скоріш за все... російською.
1) українську ти знаєш змалку, спілкуєшся вдома і в школі. Але на той час україномовного контенту в мережі нема. Відкрий internet wayback machine та подивись на мову ukr.net в ті часи, наприклад
2) англійською контент в мережі є але з різних причин ти його знаєш поганенько (якщо взагалі в школі вчив бо там я вчив німецьку, наприклад)
3) але альтавіста (це ще часи без гугла в кожній хаті, ага) частину твоїх запитів українською повертає російською. Шось там про аніме, шось там про відеоігри, шось там про голі дівчата скачати безкоштовно. Все що ти шукав, коротше.
І все, ти йдеш тепер цим шляхом.
Рашці дуже пощастило з нафтобаксами. Ще вона на момент розвалу совка підгребла під себе купу ресурсів з союзних республік. Це страшенно сприятливі умови, на яких тамошні інтернети почали розвиватись першими і дуже бурхливо. Якщо ти чув за фідо то саме на базі контенту звідтіля будувався рунет. Частенько ще й "колишніми" фідошниками. І от фідонет в рашці так-сяк але був розповсюджений, на відміну від нас. За межами Харкову в нас за фідонет більшість "інженерів" навіть не чула, не кажучи вже про "гуманітаріїв". Десь так я (і всі оті "попереднє покоління іксів та бумерів") і потрапив на якісь російські форуми по аніме та відеоіграх. Саме там я знайомився з нашими анімешниками та організаторами перших кіберспортивних турнірів, наприклад. А далі трапився так званий "ефект снігової кулі на схилі". Що довше куля котиться вниз то більшими стають її розміри та вищою швидкість.
Було таке собі замкнене коло. Наших ресурсів/контенту нема - всі українці йдуть на російські - наші ресурси/контент не створюються - всі йдуть на ро... Ну ти зрозумів.
Тим не менш, станом на середину 00х ми в Україні таки мали кілька наших вебресурсів про аніме та відеоігри, наприклад. Але велися вони... Російською. Не знаю з чого все почалося, я їх не створював, я лише був залучений до розвитку. Найбільший осередок анімуфажества тих часів, форум КПІ? Російськомовний. Львівські анімки? Російськомовні. Форум Gameplay (та й сам журнал)? Російськомовний! Але, порівняно з такими ж ресурсами рунету, все це були дуже малочисельні спільноти.
Знов ж таки, не можу не згадати повторно в якому середовищі це робилося. На кінець 90х навіть УТ-1 мав значну (чи більшу?) частку свого ефіру російською (хоча на початку був повністю українським). За освітні справи, навчальні матеріали вишів, навіть не кажу. Російськомовні вони були майже повністю. На моїй пам'яті Gameplay кілька разів проводив опитування на тему мови журналу і російська в читачів завжди перемагала. Ну а бізнес завжди йде шляхом прибутку, а не освіти.
Загалом, якщо ти не мав якогось "стороннього джерела мотивації", тодішні спроби тягнути україномовний проект були приречені на провал. І мова навіть не про гроші умовного Миколи, тоді було абсолютно нормальним поїхати хуйзнакуди до уявних друзів з форума на третину зарплати, набрати там гору аніме, привезти домів і... Роздати то безкоштовно серед своїх. Мова про реакцію "споживачів" на подібний проект. І так як грошей за свою діяльність в фендомі ти не отримуєш (так, ми були дуже наївні діти) то коли ти не отримуєш за це ще й подяки... Навіщо цим займатись взагалі? Для кого? Замкнене коло, ага.
І змінюватись, відриватись від російського фендому, медіапростору, все це почало лише після анексії Криму/початку АТО. На жаль, ненадовго. За кілька місяців весь той запал згас і все повернулося назад.
>>400858Коли є активність, її можна спрямувати, приміром, на переклади книжок, но проблема в тім, що активности нема, її ніколи не було, і нема зараз.
Як тобі сказати... Активність є. Просто маленька. Це життя, щирих ентузіастів, що палають ідеями, дуже мало (і вони сильно залежать від економіки країни). Абсолютна більшість ж просто пливе за течією. Ще якась частка просто пристосуванці, варяться в чомусь поки це прибутково, далі починають варитись в іншій темі, що стала більш вигідною.
>>400856> І подивіться на сей граф. стиль: хто це малював?! це дилетантство. Видихай, бобер. Це малюнки для дитячих(!) книг, сприймай їх з точки зору дитини. Вони саме такі як треба.
>>400856> чим займалося міністерство культури? -- складало ТБ-програму для УТ-1, все. Хоча могли фінансувати переклади книжок та ігер, музикантів, розробників ігер та ПЗ, будувати укрнет, готовити контенту базу для молодіА з цим таки згоден, на поодиноких ентузіастах ти базу не побудуєш, потрібні системні зусилля держави. Але та, як ми бачим, на все це забила хуй. Якби я свого часу не підвчив англійську то й зараз б курив російськомовні книги, - українських перекладів не існує. І це освітні матеріали, не розважальне чтиво. Хоча, справедливості заради, російської мовою багато чого нема теж.
>>400957> Тому інтелект продавця в супермаркеті в умовній Канаді відповідатиме продавцю супермаркета. В Україні ж там можна зустріти людину з вишкоюЗ дипломом. Ти наявність вищої освіти з наявністю картонки про її наявність не плутай.
В нас папіреднікі™ комплексно всрали систему ПТУ, після чого єдина доросла "освіта" що в нас залишилась це "вища". Плюс відсрочка від армії, звісно ж. І буквально всі хто міг пхалися у виші заради диплома (та відсрочки) бо реальні знання звідтіля ти й так не мав де використати. Наша держава просто не здатна забезпечити робочі місця по спецівльності всім випускникам. Історик працює на бензозаправці, біолог шиє весільні сукні, фізик малює купальники для корейської ММО, хімік обслуговує банківські термінали, математик збирає трускавки в Польщі. Зате всі з дипломом про ВО, кожен. Але нікого не гребе чесно заробив ти його чи "нарішав".
В так званих "розвинених країнах" і систему тамошніх ПТУ не всрали і такого культу вищої освіти нема (тим більш що там це дещо дорого для пересічних і примусового призову хлопців у військо, щоб вони просрали 1-2 роки свого життя, в них нема). Там людям нафіг не потрібна вища освіта щоб перебирати двигуни чи розбирати м'ясо та робити ковбаси. Потрібна ж - професійно-технічна. А це коледжі, чи як там воно в них називається. І вони за кордоном є.
>>400957> Звідки взятися інтелекту, якщо для більшості в Україні продукти чи алкоголь статусні речіЦе не зовсім про "інтелект" це більше про історичні обставини/спадщину. Які над нами тяжіють навіть зараз.
В совку, попри вереск 15-річних зомбі, ніхуя не було. Буквально все доводилось ДІСТАВАТИ через потрібних людей. Книги, матеріал для саморобних пелюшок, меблі, все. На цьому виросла така собі "субкультура" хизування "статусними" речами бо ну в тебе ж нема, а в мене є. Значить ти невдаха, а я молодець.
І з різних причин тягнеться ця хуйня аж дотепер. З демонстративними джекденіелсами та фотками на фоні (чужого) лексуса, ага. І хоча товарів в магазинах стало на порядки більше, грошей більше в кишенях українців не стало (якщо не рахувати заробітчан, кабанчиків та політиків). А це дуже родючий грунт для хизування в стилі "в тебе нема, а в мене є. Значить ти невдаха, а я молодець".